Nasi podopieczni

Żbik europejski (Felis silvestris)

Poznaj tego niesamowitego, dzikiego kota

Czy wiecie, że nasz żbik (Felis silvestris) Dziunia grasuje najchętniej między zmierzchem a świtem, ale bywa też, że jest aktywna w ciągu dnia, zwłaszcza w momentach kiedy zbliża się pora karmienia.

Choć doskonale wspina się na drzewa, preferuje polowanie naziemne, a w skład menu wchodzą przede wszystkim drobne ssaki: różne gatunki gryzoni, króliki, rzadziej ptaki. Nasza Dziunia uwielbia „polować’ na swoje zdobycze w bardzo wyszukany sposób, cały rytuał zdobywania przygotowanego posiłku zajmuje jej sporo czasu. Pomimo tego, że nauczyła się żyć pod opieką ludzi i wie, że pokarm dostaje od człowieka, to instynkt łowcy pozostał .

Pamiętajcie, że możecie wspierać nasze działania na rzecz naszych rezydentów na kilka prostych sposobów:

✅ dokonując wpłaty na konto z dopiskiem „pomoc dla podopiecznych POBF” BNP PARIBAS,nr rachunku: 24 1600 1462 1895 9385 5000 0001

✅ dokonując zakupu naszych parkowych gadgetów

✅ przekazując nam darowizny w postaci rzeczy materialnych https://www.pobf.pl/…/jak-mozna-dodatkowa-wspierac-pobf/

Każda najmniejsze dobro, każda najmniejsza wpłata sprawiają, że możemy prowadzić interwencje, kiedy są one potrzebne zwierzętom skrzywdzonym i wykluczonym. Każda darowizna jest w 100% przeznaczana na opiekę, wyżywienie oraz konsultacje weterynaryjne dla uratowanych przez nas zwierząt, którym bardzo często musimy zapewnić nowy, bezpieczny dom.

Z góry bardzo dziękujemy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

No products in the cart.