Rozbudowa parku

Tu zwierzęta mają swój dom

Trwa budowa woliery dla ptaków!

W Parku Ochrony Bieszczadzkiej Fauny trwa budowa woliery dla średniej wielkości ptaków objętych ścisłą ochroną gatunkową. Dzięki tej inwestycji powstanie kolejna ostoja dla zwierząt, które w samodzielnej egzystencji skazane są tylko na śmierć.

Stowarzyszenie Park Ochrony Bieszczadzkiej Fauny to placówka non-profit, będąca azylem dla zwierząt, które nie mają szans na samodzielną egzystencję na wolności, w środowisku naturalnym. Zwierzęta występujące w Bieszczadach, również te będące pod ochroną, między innymi żbiki, puchacze, puszczyki, kruki, myszołowy, gawrony i inne gatunki ssaków i ptaków mają tam swój dom i pełną opiekę.

Dla potrzeb realizacji projektu przeznaczyliśmy 5 hektarów terenu, w większej części naturalnie zalesionego, o zróżnicowanym ukształtowaniu wraz z naturalnymi potokami – informuje Stowarzyszenie.

Park położony jest w miejscowości Olchowiec, w gminie Czarna, pomiędzy wodami Zalewu Solińskiego a dzikim pasmem Bieszczadów – Otrytem, w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru Natura 2000.

Zaletą tego przedsięwzięcia jest jego umiejscowienie, a więc zapewnienie zwierzętom warunków maksymalnie zbliżonych do naturalnych. Nasza działalność prowadzona jest z zachowaniem wszelkich norm prawnych i przy pełnej wiedzy współpracujących z nami specjalistów i instytucji – dodają.

Dzięki podpisanej w maju 2023 roku współpracy z Sanok Rubber Company, na terenie Parku Ochrony Bieszczadzkiej Fauny powstaje woliera dla średniej wielkości ptaków szponiastych objętych ścisłą ochroną gatunkową. Woliera jest to klatka, stworzona w ten sposób, by ptaki mogły się swobodnie poruszać, latać oraz odpoczywać. W tym celu wykorzystuje się różne elementy podwieszane, by urozmaicić im ich zakątek. Instaluje się sznury, deski czy inne elementy umożliwiające ptactwu siedzenie na nich.

Dzięki tej inwestycji powstanie kolejna ostoja dla zwierząt, które w samodzielnej egzystencji skazane są tylko na śmierć.

Artykuł pochodzi z:
https://wbieszczady.pl/aktualnosci/w-parku-ochrony-bieszczadzkiej-fauny-powstaje-woliera-dla-ptakow-to-miejsce-w-ktorym-zwierzeta-maja-zapewniony-dom-i-ochrone-zdjecia/whQL6mTFKPmfRiRDNzyZ

Pamiętajcie, że możecie wspierać nasze działania na rzecz naszych rezydentów na kilka prostych sposobów:

✅ dokonując wpłaty na konto z dopiskiem „pomoc dla podopiecznych POBF” BNP PARIBAS,nr rachunku: 24 1600 1462 1895 9385 5000 0001

✅ dokonując zakupu naszych parkowych gadgetów

✅ przekazując nam darowizny w postaci rzeczy materialnych https://www.pobf.pl/…/jak-mozna-dodatkowa-wspierac-pobf/

Każda najmniejsze dobro, każda najmniejsza wpłata sprawiają, że możemy prowadzić interwencje, kiedy są one potrzebne zwierzętom skrzywdzonym i wykluczonym. Każda darowizna jest w 100% przeznaczana na opiekę, wyżywienie oraz konsultacje weterynaryjne dla uratowanych przez nas zwierząt, którym bardzo często musimy zapewnić nowy, bezpieczny dom.

Z góry bardzo dziękujemy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

No products in the cart.